Genel Başkan Cnntürk'te 5N1K Programında KPSS ile İlgili Açıklamalarda Bulundu
* Videolar büyüklüklerine göre geç yüklenebilmektedir. Videonuz yüklenene kadar lütfen bekleyiniz
Bu videoyu bilgisayarına indir. (FLV Formatında Flash Video Dosyası)
Video Arşivine Gitmek İçin Tıklayınız
Videoyu Sayfanızda veya Sosyal Paylaşım Ağlarında paylaşmak için gerekli kodları aşağıdan kopyalayabilirsiniz.
YORUMLAR

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden Türk Eğitim-Sen sorumlu tutulamaz.
Tehdit ve hakaret içeren yorumlar yayınlanmaz.
Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

my7777      31.08.2010 - 14:28
1 kişi bile kopya çekip kazansa haksızlıktır diyorsunuz.. peki yapılmış sınavda başarılı olmuş olan 1 arkadaş yeni yapılacak sınavda başarısız olup şu an kazanmış oldugu haklarından mahrum kalırsa bu haksızlık olmayacakmı.. bu iş sizin dediginiz kadar basitmi...
peneplen      31.08.2010 - 13:18
Kopya olayını acıga çıkardığınız için sonsuz teşekkürler sevgılı ismail Koncuk...Siz olmasaydınız ÖSYM hala kopya olmadıgını savunup bu olayı ört bas edecektı.Ben 2005 yılınca unıversıteden mezun oldum bu yıl tam olacak derken bır de kopya olayı oataya cıktı. Lütfen sınav ıptal edılmesın sadece kopyacılarınkı ıptal edılssın ve o kopyacılar memurluktan men edılsın! Genel bır ıptale kesınlıkle karsıyım ben 5 yıldır sınava hazırlanıyorum ve bu stresı tekrar cekmek ıstemıyorum ve eger genel bır ıptal olursa mahkemeye dava da acarım. Kopyacıların sınavı iptal edılıp puanlar tekrar hesaplanırsa herkesın puanı zaten yukselır ve herkes hakettıgı puanı almıs olur!
ruhmin      31.08.2010 - 11:58
KPSS sınavında soruların elden ele dolaştığı sendikanız tarafından ispatlanmışken nedense ÖSYM ve YÖK suçluları bulma çabası içinde bile değil. 800.000 aday arasından soruları sızdıranların hepsini nasıl tespit edebilirler? Tamamını bulmaları söz konusu bile değilken diğer adayların suçu günahı ne? Aday 5 gün önceden sorulara çalışıp sınavda 80 puan almış da olabilir. Hiç bir araştırma bu sınavın hukuksuzluğunu ört bas edemez. Adayların çoğunluğu mağdur edilmiştir. Sınav hukuk kurallarına, ilkelerine aykırıdır. İptal edilmesinden başka elle tutulur bir çözüm yoktur. Sendikanızın, bir takım odakların bu olayı ört bas etmemeleri için takipçisi olmasını sizden talep ediyorum.